Povedali o zápase (1)

Stromáci ukázali Botafogu čo to znamená strelecká efektivita. CVČ síce v prvom polčase „stihlo“ iba päť striel do priestoru bránky a to všetko do 15.minúty, ale boli z toho až tri gólové zápisy, 0:3. Botafogo sa prvú štvrťhodinku postavilo iba do úlohy štatistov a nestačilo sa čudovať narastajúcemu skóre na strane inkasovaných. Až po hrozivom vedení „hostí“ nastalo konečne domáce prebudenie. Už v 16.minúte prišiel prvý znižujúci gól, 3:1. Od tohto momentu sa Botafogo úplne naštartovalo a začala zúfala jazda za vyrovnaním. Za dvojgólového rozdielu začalo aj druhé dejstvo. Výrazne viac bolo aktívnejšie Botafogo, Strom akoby sa zľakol vedenia a sústredil sa predovšetkým na bránenie, prípadne na chyby súpera a z nich plynúce protiútoky. V 24.minúte prišlo logicky k ďalšiemu zníženiu na 2:3 a črtala sa dráma. Ale keď už to vyzeralo na vyrovnanie, prišla chyba v rozohrávke a Strom viedol 2:4. Botafogo to nevzdalo a znova sa priblížilo na „dostrel“ v 37.minúte – 3:4. V tom čase sa väčšina diania odohrávala na polovici Stromu a Botafogo sa až zúfalo snažilo vyrovnať. Zazvonili aj nejaké tyčky, brankára Stromu čo-to aj so šťastím potriafalo, ale „zúrivý“ tlak dve minúty pred koncom predsa len zavŕšilo vyrovnanie 4:4. Deľbou bodov sa stretnutie skončilo, asi aj spravodlivou, Strom vyťažil z minima – maximu, Botafogo prespalo úvod a celý zvyšok zápasu sa len doťahovalo.

Pridané: 21.01.12 20:28.