Povedali o zápase (2)

kcepec napísal:

O 16 hod. sa na Javorku hral film pre pamätníkov. Obaja aktéri patria medzi to najstaršie v žilinskom futsale, keď viacero ich hráčov zažilo zlaté časy Športovej haly na Bôriku, kde sa ešte hralo s baraním bachorom. Zápas sa začal s malým oneskorením, súperi totiž boli v zhodných bielych dresoch. Cyska tak musela do rozlišovákov, a že to bolo pre viacerých, vzhľadom na rozmery a objemy, skutočne problematické asi nemusím písať. Líder druhej ligy – Doxx bol od úvodu aktívnejší. V 10.minúte už bolo 2:0, ale súper stále „bojoval“. V. 17.prišlo zníženie na 2:1, ale bol to znova Doxx, ktorí za necelú minútku (v 22.) zvýšil na pohodlných 4:1. Cyska si ale „bicyklovala“ svojím víkendovým tempom ďalej a podobne ako „domáci“, aj ona si pripísala dva rýchle góly. Na prestávku sa tak išlo za stavu 4:3. Ten na tabuli nesvietil, stále pretrvávali problémy s dodávkou elektriny a pri skromnom osvetlení začal aj druhý polčas. Vstup doň mala Cyska famózny, keď tesne po siréne bolo prvýkrát, po peknej kombinácii, vyrovnané 4:4. V 33.minúte zhaslo, už aj tak intímne osvetlenie a asi 10minút sa nehralo. Zdravotná prestávka na vymazanie kyslíkového dlhu jednoznačne prospela Cyske. Starí páni súpera v pauze asi vytuhli, lebo brucháči v rozlišovákoch začali stále intenzívnejšie pridávať do kroku a rodili sa z toho šance. Predovšetkým hrotový „rýchlik“ Štaffen bol stálou hrozbou. Dráma mala, trošku prekvapujúce, rozuzlenie v záver. Cyska premenila dva brejky a dokonalý zvrat bol na svete. Ako to už býva, po hodoch prichádza brucha bolenie. Doxx neudržal komfortný trojgólový trhák, Cyska stále drela a po „druhej“ prestávke sympaticky otočila. Niektorí živitelia rodín asi zajtra nebudú vedieť vstať z postele ale pocit takéhoto víťazstva je určite na nezaplatenie.

Pridané: 29.01.12 17:44.