Povedali o zápase (1)

Paradoxne, až v druhom stretnutí za sebou začali chalaniská zo ŽFA trošku viac behať a aj snaha bola viditeľnejšia ako v debakli proti MPR (0:7), ktorí hrali o hodinku skôr. Ale musela ich k tomu vyprovokovať až gólová koncovka ich trénera D. Štaffena. Prvý polčas bol herne vyrovnaný a výsledok zodpovedal priebehu, 1:1. Cyska síce skoro viedla, už v 6.minúte, ale ŽFA búšila ďalej a úspech sa dostavil tri minúty pred prestávkou. Druhé dejstvo ale bolo v réžii bruchatých taktov z Cysky, teda aspoň začiatok. Dvoma gólmi v 31. a 37.minúte sa dostali do „trháku“ 1:3. Avšak odpoveď súpera prišla po pár sekundách a znova to bolo zaujímavé 2:3. Cyska sa už viac venovala defenzíve, ŽFA kontaktný gól povzbudil. Ich entuziazmus, ešte skúsiť bodovať, úplne schladil a zároveň vybudil „únik“ (ak sa to pri 120 kilách a chôdzi dá tak nazvať) Štaffena, ktorý elegantne takmer výsledkovo potopil vlastných zverencov – 4:2. Takéto poníženie ich zdravo nabudilo, lebo mlaď zahanbujúco zaostávala za futsalovými dinosaurami. Zvýšená aktivita priniesla ďalšie zníženie a v 45.minúte bolo iba 4:3. Dostihy pokračovali, Cyska už iba bránila a skúšala protiútoky. „Mlaď“ búšila ďalej, aj keď niektorí jedinci si už vo štvrtom polčase šliapali po jazyku. Zaslúžené vyrovnanie prišlo tri minúty pred záverom. Cyska viedla celý zápas ale neudržala, ŽFA, vzľadom na druhý duel v nohách, výborný finiš.

Pridané: 28.01.12 20:38.