Povedali o zápase (1)

Neúprosný boj o každú jednu loptu, o každý meter ihriska. Zápasu by asi viac pasovala remíza, ale hrá sa na góly a viac ich dalo Lomi. To sa aj rýchlo ujalo vedenia, ale iba na dve minúty a už v 7. sa začínalo odznova – 1:1. Netrvalo dlho a miska váh sa opäť naklonila na stranu domácich, ale scenár sa opakoval a v 15.minúte bol stav opäť nerozhodný, tentoraz 2:2. Hralo sa väčšinou na polovici Pistons, ktorí dobre bránili a hrozili protiútokmi. Z nich dali nielen prvé dva ale aj tretí – „vedúci“ gól a za tesného rozdielu 2:3 prišla prestávka. Lomi zvýšilo v druhom dejstve obrátky a po tretíkrát na tabuli zasvietil nerozhodný výsledok. O minútku na to, v 28., prišla gólová lahôdka. Takmer z polovice ihriska trafil do pravého horného rohu Hulin a na dlhšiu dobu poslal Pistons do vedenia. Lomi v týchto fázach hralo, súper vytrvalo bránil so štyrmi hráčmi a čo prešlo výbornou defenzívou (alebo prešovským betónom) to spoľahlivo pochytal efektne a efektívne chytajúci Belanec. Ale ani on nestačil šesť minút pred sirénou na zakončenie Lonca, 4:4. Keď už sa zdalo, že stretnutie skončí deľbou bodov, zavesil do horného rohu Klobucký a rozhodol o výhre Lomi.

Pridané: 15.01.12 15:14.