Povedali o zápase (1)

No čo vám budem rozprávať, jedna veľká nuda, ticho ako v kostole, nezáživný súboj, viac zábavy je v nižších súťažiach. Predchádzajúca veta bola samozrejme pokusom o žart. Strašná „mydlenica“ až do konca. Kormidelníci na oboch stranách – páni Mikunda a Chvíľa sú medzi futsalovou verejnosťou známi, pre vrodenú schopnosť urobiť pomerne hlučnú „atmosféru“. A tak aj bolo. Druhý menovaný bol ale pre podmienku v miernej nevýhode, ale zvyšok lavičky ho celkom slušne zastúpil. Ani pán Mikunda už vo svojom snažení nie je sám, má tiež takmer rovnako schopného pomocníka pána Belaníka. Tak sme teda celý zápas tŕpli, či sa nedostavia príslušníci Mestskej polície riešiť podnet nadmernej hlučnosti od susedov haly na Javorku. Ferona to s piatimi postavičkami a brankárom zahrala famózne. Nikam sa nehrnula a aj tak v prvom dejstve vyrobila dva strelecké zápisy. Mala viac z hry, súper sa iba prizeral. Druhý polčas bol iný, aspoň jeho úvod. Iniciatívu postupne preberal Cár, mal stále viac a viac streleckých pokusov, ale Červenec v domácej bránke robil zázraky. Ferona výborne bránila, dostupovala hráčov a hrala na brejky. Dva z nich boli úspešné a v 41.minúte už bolo prakticky rozhodnuté – 4:0. Opak bol však pravdou. Hôrky po oddychovom čase viac zapojili brankára Juhása a ten ako piaty hráč, ukázal kolegom ako sa skóruje. Exportná strela z väčšej vzdialenosti obtrela brvno a v 45.minúte bolo 4:1. Už tak dosť napäté stretnutie ešte nabralo na grádoch. Domáci sa začali obávať o výsledok, hostia búšili z plných síl. O dve minúty už bolo 4:2, keď Miček z priameho kopu obstrelil úplne všetko. V tom čase už mala Ferona nazbieraných 5 faulov a hrozil trestňák. Ten aj prišiel, ale sekundu pre koncom a už iba skorigoval skóre na najtesnejší rozdiel. Dnes som si uvedomil, že súťaž má nielen pohybový a športový rozmer. Mnohým prinesie aj značné psychické uvoľnenie a možno tak cez pracovný týždeň na pracovisku alebo doma neurobia nejakú „blbosť“. Tak ich všetkých pozdravuje a znova sa stretneme na „liečebnej“ hodinke o týždeň. Ferona sa dostala vďaka trom bodom do relatívneho tabuľkového bezpečia, Cár stále v barážových „vodách“.

Pridané: 12.02.12 16:42.