Povedali o zápase (1)

Prvá liga je prvá liga. Celkom slušný duel, ale podľa počtu striel úplne jednoznačne pre Bánovú 29:10. Trošička sa pri niektorých výrokoch „pruhovaných“ aj iskrilo, ale asi to už patrí ku koloritu mestskej ligy. Nielen z tohto dôvodu vstúpi sezóna do najzaujímavejšej časti až počas premiérového play-off, ktorým by mala vrcholiť „jednotka“ aj „dvojka“.
Oba tímy hrali zo zabezpečených obrán. Prvé trhliny v tej „Feroňáckej“ našli Bánovčania najskôr v 16.a potom aj v 20.minúte a bolo 2:0. Za takéhoto skóre sa išlo aj do „šatní“. Tempo ani po prestávke neopadlo. Ferona sa snažila ale Bánová by si za disciplínu v defenzíve zaslúžila 1 s hviezdičkou. Vždy sa vrátili všetci hráči a to spôsobovalo hosťom veľmi veľa problémov. Aj keď sa usadili v „útočnom“ pásme, nedokázali dostatočne prekvapiť, loptu proste nebolo kam nahrať, všetci hráči obsadení. Keď sa už zdalo, že sa nič zaujímavé neudeje, „domáci“ už viedli o tri, prišli v rozsahu jednej minútky dva gólové zápisy Ferony. Tá sa dostala „na dostrel“ – 3:2 (v 43.) a razom stretnutie nabralo iný rozmer.“Dráma“ trvala iba niečo vyše dvoch minút, Ďurica skompletizoval hetrik a bolo prakticky rozhodnuté, 4:2. Bojovné stretnutie malo nasadenie až do záveru, Bánová zaslúžene, aktívna dopredu a výborná vzadu, Ferone chýbala väčšia tvorivosť a strelecká potencia.

Pridané: 29.01.12 20:18.