Povedali o zápase (1)

Pre toto sa to hrá a chodí pozerať. Málo vídané futsalové divadlo so všetkým čo k tomu patrí: emócie, góly, karty, ťahanice, roztržky trénerov, ... . A práve emócií mal zápas mierou vrchovatou a bolo aj prečo. Súboj prvé Doxxu a piatej Bánovej mal byť, podľa obligátnych papierových predpokladov, v réžii domácich. Opak však bol pravdou, teda aspoň v prvom polčase. Ak chcete dať góly, musíte väčšinou vystreliť na bránku. To sa Doxxu v prvom dejstve veľmi nedarilo, keď medzi žrde poslali jeho hráči iba zahanbujúce tri lopty. Bánová si to super rozohrala. Už 10.minúte rozohrával priamy kop Sedliaček, tesne spoza bránkoviska. Trafil to po zemi, presne popri múre a mimo dosah prekvapeného brankára 0:1. V 21.minúte si Škrobák priťukol so Sedliačkom a ten zoči-voči Cesnekovi pohodlne zvýšil na 0:2. Za rovnakého stavu skončil prišla aj prestávka. Druhý polčas začala opäť lepšie Bánová. V 30.minúte, po prihrávke z rohu, nechytateľne zavesil pod šibenicu Ďuratný – 0:3. Doxx síce stále napádal, ale jeho hra dopredu bola statická a bez výraznejšej myšlienky. Bánová trošku poľavila v obrane a stálo ju to dva góly. Doxx skóroval zo štandardných situácií. Najskôr v 33.minúte zahrávali aut blízko súperovej bránky a voľný Šutorka bez prípravy skóroval, 1:3. O 4.minútky nastala podobná situácia, tentoraz osamotený Hrinik po rohu dával kontaktný – 2:3. To už Doxx hral naplno, zacítil príležitosť na vyrovnanie a tú si aj vypracoval v 47.minúte. Bánová hrala, aj v pokročilom čase, veľmi ofenzívne a hráči sa nestačili vrátiť na jeden z protiútokov, Horký – 3:3. Od tohto momentu sa už viac rozprávalo ako hralo. Doxxu sa nepáčili niektoré verdikty rozhodcov, súper mal totiž dlhšiu dobu nazbieraných 5 faulov. Na rad prišla aj roztržka lavičiek, resp. trénerov na jednej či druhej stane. A že sa povedalo všetko od srdca, asi netreba písať. Úplným finále bola sporná situácia pár sekúnd pred sirénou. Cesnek, podľa Bánovej, zahral s loptou mimo bránkoviska. Sedliak na neho dohral súboj a to malo byť, podľa Doxxu, šiestym faulom a mal nasledovať 10m kop. Naťahovali sa obe striedačky, každý mal svoj pohľad na vec. Slovné súboje pokračovali aj po zápase, v chodbe, pred halou. Nič to však nemení na tom, že to bol Zápas s veľkým Z. Bánová neudržala trojgólový náskok, Doxx mal výborný finiš, remíza zaslúžená, diváci aj hráči spokojní a tréneri Rosenzweig s Peťom Mrázom dostatočne vyrozprávaní :) .

Pridané: 22.01.12 18:43.